• Finger joint cutter for building-160×60-4T

  Секач за прсти за спојување за градење-160 × 60-4T

  4 заби во волфрам карбид, материјалот на телото е 65 милиони, HRC40-42;
  Погоден за обработка: скапано дрво, нечистотии, нокти и друго сечење со добри перформанси

 • TCT single rip saw blade for Solid Wood Cutting circular saw blade

  ТЦТ единечна пила за сечење за кружни пили за сечење дрво

  TCT Еднократно исекување Saw Blade е за цврсто дрво или кастрење на рабовите пред склопување. Супер завршно ниво на квалитет до меко дрво и тврдо дрво. Кој има посебен облик на заб, овозможува финиш без рези, без марки, погоден за машина за раб, единечна машина за сечење пила, калап и пила за маса итн. Последователното брусење или планирање може да се намали. Напредните материјали и технологијата поддржуваат подолг век на траење.

 • Circular Single scoring Saw Blade for coated board

  Циркуларна единечна оценка Сечилото на пилата за обложена табла

  Сечилото на пилата се користи за единечни и рангирани отсекувања на обични и фурнирни панели (како иверица, МДФ и HDF). Оптимизираниот профил на забот го подобрува квалитетот на сечењето, стабилноста е силна, главата на машината е поотпорна на абење и сечењето е постабилно.

 • TCT Panel Sizing Circular Saw Blades For laminated board

  Сечила за кружни пили за големината на панелот TCT За ламинирана плоча

  Сечилото на пилата се користи за единечни и рангирани отсекувања на обични и фурнирни панели (како иверица, МДФ и HDF). Оптимизираниот профил на забот го подобрува квалитетот на сечењето, стабилноста е силна, главата на машината е поотпорна на абење и сечењето е постабилно.

 • PCD lamello cutter for wood

  PCD ламело секач за дрво

  Овој секач може да се испорача за да се вклопи во малата рачна машина на Ламело и исто така може да се монтира на арбор што ќе се користи на машина за ЦПУ. Се препорачува за агли и надолжни споеви на закопчување на тврди дрва, фурниран и ламиниран МДФ со прицврстување на системот P.

 • PCD Table Saw Blades

  Сечила за пила на маса за ПЦД

  Сечилата за пила PCD се изработени од PCD материјал и челична плоча, преку ласерско сечење, лемење, брусење и други процеси на производство. Тие се користат за сечење ламинатна подна обвивка, плоча со средна судбина, плоча за електрично коло, огноотпорна плоча, иверица и други материјали.

  Машини: Пила за маса, пила за греда итн.

12 Следно> >> Страна 1/2